W dniach od 25.05 do 11.06 Szczęśliwy Pies zbiera siły do kolejnego sezonu wytężonej pracy z psami, w tym czasie nie będę mogła odpowiedzieć na Państwa telefony, proszę o kontakt mailowy - odpowiem tak szybko, jak będzie to możliwe.                                                                                                                                                                                                                                     


Pies

    Zespół


"O, widzi pani. Tamten pan. Założę się, że boi się bokserów. Że brzydzi się bokserami. Że nigdy w życiu nie miał psa i nie chce mieć psa. Bo żaden pies go nie zaakceptuje. Tego się boi. Bo psy czują, że człowiek jest nie w porządku. Zwłaszcza boksery. Są tacy ludzie, których moja bokserka omija szerokim łukiem. Są tacy, na których nie zwraca nawet uwagi. Ona to jest największy psycholog. I ja się z nią liczę. Są natomiast ludzie, których uwielbia. Pamięta pani, jak się do pani wdzięczyła? Jak się wyginała, jak podskakiwała, jak machała swoim kikutem ogona? Nieprzypadkowo. Ona wie, proszę pani. Ona wie."
Marcin Świetlicki


Dominika Kołodziej

Co oczywiste, psy zawsze były niezwykle istotne w moim życiu, ich świat jest niezwykle fascynujący, a poznawanie go wydaje się być życiowym wyzwaniem. Jeszcze zanim pomyślałam o szkoleniu psów jako zawodzie, byłam wolontariuszką we wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, dom tymczasowy znalazło u mnie kilka psów, ale pośredniczyłam również w wielu adopcjach psów, którym poprzez ogłoszenia w różnych mediach, szukałam domów na stałe. Kwalifikacje w zakresie szkolenia psów zdobywałam w Alteri (www.alteri.pl), pierwszym w Polsce ośrodku, który profesjonalnie, na bazie najnowszej wiedzy kynologicznej przygotowuje trenerów i instruktorów szkolenia psów oraz psy asystujące osobom niepełnosprawnym ruchowo. Jako instruktorka Alteri prowadzę zajęcia praktyczne i teoretyczne podczas kursów trenerskich przeznaczonych dla osób, które często wiążą swoją przyszłość zawodową ze szkoleniem psów.

Dominika KołodziejUkończyłam również kurs dla instruktorów International Dog Trainers School prowadzony przez norweską trenerkę, założycielkę Pet Dog Trainers of Europe (www.pdte.org) - Turid Rugaas, autorkę książek "Sygnały uspokajające" oraz "Mój pies ciągnie na smyczy. Co robić?". Należę do grona rekomendowanych przez Turid Rugaas instruktorów szkolenia psów.

Ponieważ wszystkie dziedziny nauki związane ze szkoleniem, terapią zachowań i wychowaniem zwierząt towarzyszących rozwijają się niezwykle dynamicznie, ciągłe i systematyczne podnoszenie kwalifikacji, zdobywanie nowych kompetencji oraz aktualizowanie wiedzy postrzegam jako konieczne, aby utrzymać wysoką jakość prowadzonych przeze mnie zajęć. Regularnie uczestniczę w seminariach kynologicznych prowadzonych przez zagranicznych prelegentów, specjalistów w zakresie zachowania się psów, oto niektóre z nich:

  • "Agresja smyczowa" Sheila Harper
  • "Testy behawioralne w procesie adopcji" Alexa Capra
  • "Rozwój i ewolucja psowatych" Raymond Coppinger
  • "Szczenięta i młode psy - sztuka dorastania" Turid Rugaas
  • "Jak być dobrym przewodnikiem psa" Raili Halme
  • "Najpierw wytresuj kurczaka" - warsztaty na Rancho Stokrotka
  • "Mechanizmy zachowań zwierząt oraz możliwości ich modelowania" - Sympozjum naukowe organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu 2010, 2011
  • "Rehabilitacja psów agresywnych" - Alexa Capra
  • "Co mówimy psom?" - Alexa Capra
  • "BAT dla psów reaktywnych" – Grisha Stewart

Pomimo tego, że w moim życiu zawsze były obecne psy, to 2 wywarły na mnie niezwykły wpływ - Gaja moja pierwsza bokserka o niezwykłym jak na tamte czasy, białym umaszczeniu - pies idealny oraz adoptowana w wieku ponad 6 lat, doskonała pod każdym względem pręgowana Zuzanna, która w ubiegłym roku, po wielu miesiącach zmagania się z chorobą, przeszła na drugą stronę Tęczowego Mostu. Zgodnie z teorią równowagi, po statecznych i dość mądrych dziewczynach, w progi naszego domu z impetem wkroczyła Balbinka.

Kilkanaście lat z bokserami, to prawdopodobnie gwarancja, że w moim domu nie pojawi się inna rasa psów - mina boksera jest bezcenna :)
Blog o psach Autorka profesjonalnego psiego bloga Know-HAU w kategorii "Znani blogują" portalu onet.pl
www.szczesliwypies.blog.onet.pl